Нелінійний відеомонтаж
Використання персонального комп'ютера для компоновки відеофільмів відкриває любителям можливості, які ще в початку 90-х років були доступні лише професіоналам, і дозволяє уникнути зйомок в екстремальних або недоступних умовах, досягаючи, проте, небаченого видовища. Далі описаний порядок роботи на IBM РС-СОВМЕСТІМИХ комп'ютерах в середовищі Microsoft Windows як найбільш популярною і доступною любителям домашнього відео. Вартість устаткування і програмного забезпечення тут у декілька разів нижче, ніж для роботи, наприклад, на Apple Macintosh. Аудіовідеоінформація представляється файлами типу AVI, що включають дані всіляких зареєстрованих в системі форматів звуку (А — audio) і зображення (V — video), чергуються (I — interlaces) між собою. Для використання файлів іншого типу потрібна установка відповідних програмних продуктів.

Відеомонтаж можна починати після запису на жорсткий диск хоч би частини початкових матеріалів. Введення відеоданих в комп'ютер припускає наявність спеціального пристрою відеовведення-відеовиводу (video capture board, плата відеозахоплення) і звукової карти. Бувають комбіновані аудіовідеокарти. Інформацію з цифрових носіїв (цифрових відеокамер або відеомагнітофонів) можна вводити як за допомогою спеціальних карт, що перетворюють вхідні потоки у формат AVI, так і через стандартний інтерфейс IEEE 1394 (Fire wire, або i-link), що встановлюється на деяких нових комп'ютерах. У останньому випадку для відеомонтажа (редагування DVI файлів) необхідно використовувати відповідне програмне забезпечення (наприклад, пакет програм Ulead Media Studio Pro версії 6.0 і вище).
Для відеомоїтажа (Video Editing, редагування) розроблені додатки різної складності і з різними можливостями. Проста компоновка відеофільму з додаванням тільки перехідних ефектів і титрів (субтитрів) можлива за допомогою програм, що поставляються разом з устаткуванням відеовведення-відеовиводу, або недорогого програмного забезпечення, наприклад Digital Video Producer від Asymetrix, Video Studio від Ulead. Їх освоєння не викликає утруднень навіть у початківців.

Для реалізації багатошарового нелінійного монтажу знадобляться такі програмні продукти, як Premiere від Adobe1 або комплекту Media Studio Pro від тієї ж Ulead, або Speed Razor Mach III від Insync (останній — тільки для Windows NT або Windows 2000). Ці застосування мають широкий круг можливостей і легко інтегруються з програмами обробки графіки і звуку, для них розробляються фільтри, що підключаються (plug-ins). Вибір залежить як від смаку, звичок і товщини гаманця користувача (піратство переслідується згідно із законом), так і від рекомендацій виробника устаткування. Часто пристрої відеовведення-відеовиводу комплектуються усіченими версіями відповідних програмних продуктів. Premiere від Adobe добре поєднується з програмами растрової графіки Photoshop і After Effects цієї ж фірми, але має для користувача Windows декілька незвичний інтерфейс. Комплект Media Studio Pro від Ulead відмінно пристосований для роботи під Windows, відеоредактор (Video Editor) поставляється разом з додатками векторної (CG Infinity) і растрової (Video Painter) графіки, з простим звуковим редактором (Audio Editor) і програмою введення-виводу відео (Video Capture), співвідношення ціна-якість пакету вигідно відрізняється від аналогічних наборів програм.
Деякі карти введення-виводу мають апаратні засоби генерації титрів (субтитрів) і перехідних ефектів, тому допускають роботу в режимі без повного прорахунку вихідного файлу (Reel Time). Оскільки тут формуються лише деякі ділянки вихідного кліпу, то економиться дискова пам'ять і час, долається бар'єр 2 (4) Гбайт максимальної довжини AVI-файлов. Для реалізації всіх переваг таких пристроїв треба використовувати відповідні програмні продукти, наприклад Premiere RT.
Дані, захоплені картою з апаратним відеостискуванням, можна обробляти тільки на власному комп'ютері, оскільки декомпресія для перегляду ведеться також на апаратному рівні. Дані, введені з цифрових камер, можна обробляти на будь-якому комп'ютері, на якому встановлено відповідне програмне забезпечення; правда, величезні об'єми відеоінформації роблять таку операцію мало корисною. На видаленому комп'ютері можна вмонтовувати фільм начорно, якщо використовувати програму відеомонтажа з пакету Media Studio і стислі копії початкових матеріалів (proxy-файлы), але стискування має бути виконане по стандартних алгоритмах, наприклад Cinepak або Indeo.
Комментариев нет:
Отправить комментарий